TMPro2 Software pobrać, zainstalować aktualizację

Jest to łatwe do zainstalowania TMPro2 programator na komputerze.

1.TMPro pobrać oprogramowanie i zainstalować:

Link do pobrania: http://tmpro2.com/sw/TMPro2_software.zip i Zdezarchiwizuj w dowolnym folderze.

2.USB pobierz i zainstaluj oprogramowanie sterownika:

 

podłączenie sprzętu TMPro a: 
W systemie Windows 7/8/10 użytkowników:

Windows automatycznie zainstaluje sterownik. 
Dla Windows XP i niektóre Windows 7 użytkownicy:

jeśli system Windows zapyta o sterowniki

Kierowca TMPR2 oprogramowanie Link do pobrania: http://www.tmpro2.com/sw/TMPro2_drivers.zip

 

Po zainstalowaniu sterowników z powodzeniem uruchomić oprogramowanie TMPro2.exe. Jeśli wszystko jest w porządku, w lewo w dół rogu oprogramowania trzeba zobaczyć komunikat:  Brak pliku załadowanego. Twój TMPro Programator jest gotowy do użycia. 
TMPro programista może być instalowany na  nieograniczonej  liczbie komputerów.

Jeśli  uruchomić oprogramowanie TMPro  PRZED  instalacją programatora, może napotkać na ten błąd: „Nie można uruchomić programu, ponieważ FTD2XX.DLL brakuje”.

Jeśli  w lewym dolnym rogu oprogramowania widzisz komunikat „ Hardware not found „, oznacza to, że coś z INSTALACJA kierowcy jest źle. Uruchom ponownie komputer i spróbuj jeszcze raz z instalacją sterowników.

UWAGA 1  – o  uaktualnienie pole do nowego projektu z czerwonym anteny :

Jeśli skrzynka TMPro jest białą anteny i okrągłym złączem 8-pin

tmpro2-update-1

można łatwo uaktualnić go do nowej konstrukcji z czerwonym anteny

tmpro2-update-2

Musisz mieć zestaw aktualizacji box

tmpro2-update-3

 

UWAGA 2  –

Dla posiadaczy starszego sprzętu TMPro bez okrągłym złączem 8-pin

tmpro2-update-4

Jeśli chcesz, aby uaktualnić swój sprzęt do korzystania z pełnej funkcjonalności, trzeba mieć zestaw aktualizacji sprzętu

tmpro2-update-5

 

Dobrze wiedzieć:

TMPro2 współpracuje z wysypisk Immobilizery EEPROM.

Musisz mieć knowledges elektronicznych i wiedzieć, jak korzystać z narzędzi do lutowania ODLUTOWYWANIE i urządzeń pamięci programistów. To jest twój wybór, co programista będzie używany do odczytu urządzeń pamięci – TMPro2 pamięć programista lub inny progarmmer. W celu zaprogramowania transpondera trzeba wyjąć moduł immo box / BSI / modułu zespolonego w kabinie z samochodu, otworzyć go, rozlutowywać urządzenie pamięci lub lutowania przewodów na TestPointach i ją przeczytać. W zależności od urządzenia pamięci pojazd może być szeregowy EEPROM, Motorola MCU, Microchip PIC MCU, ST10F269 MCU, Texas Instruments MCU itd … Następnym krokiem jest zaprogramowanie transpondera. Ostatnim krokiem jest lutować powrotem pamięć, zmontować immobox / BSI / moduł zespolony w kabinie i zamontować z powrotem do samochodu.

tmpro2-how w obsłudze

Praca z TMPro2 jest łatwe. trzeba mieć pewną wiedzę i urządzeń elektronicznych, takich jak lutownicą, opalarki, multimetr itp Również trzeba wiedzieć, które jednostka zawiera kluczowe dane i `s położenie w pojeździe. Wyjąć urządzenie z samochodu, otworzyć go i zlokalizować urządzenie pamięci. Dla niektórych jednostek pamięć jest łatwo być dostępne, ale dla innych to nie jest łatwe – trzeba wyciąć otwór, kopać silikon itd.

Gdy typ urządzenia pamięci jest jasne, trzeba zobaczyć, jak można czytać / pisać.

Dla 70% oprogramowania  czytania i pisania urządzeń pamięciowych, można to zrobić albo przez TMPro2 lub przez innego programistę.

Do 5% Oprogramowanie  czytania i pisania, to musi być wykonane z TMPro2.

25% oprogramowania  odczyt i zapis pamięci urządzenia, należy użyć innego programistę.

 

Urządzenie pamięci zależy od jednostki, która zawiera najważniejsze dane.

 

Urządzenie pamięci może być:
 szeregowy EEPROM . Obsługiwane są wszystkie 93cXX, 24cXX, 25 / 95cXXX, X5328, S29190, X24c01, 95p08.To odczytu lub zapisu EEPROM seryjne, należy desolder je z planszy i lutu na TMPro2 adaptera EEPROM. Na adapterze są gniazda dla 3 różnych typów – DIL, SMD i SSOP.

 Motorola 912 / 9S12  nie są zablokowane, ST10F269 lub Moric . Aby odczytać lub zapisać te MCU trzeba użyć kabla z 8 odsłonięte przewody. Druty lutownicze według schematu połączeń dla danego oprogramowania.

*  Motorola HC805P18.  Do odczytu lub zapisu tego Motorola należy użyć adaptera TMPro2 Motorola HC805P18. Wylutowywania MCU z immobox i przylutować go na adapterze.

*  Microchip PIC . Do odczytu lub zapisu Microchip PIC należy użyć adaptera TMPro2 PIC. Druty lutownicze według schematu połączeń dla danego oprogramowania.

Aby podłączyć adaptery do TMPro2 polu należy użyć kabla z adapterem.

*  Motorola HC05 / HC908 / HC11, Motorola 9S12 zablokowana, procesor flash TMS370C702 . Do odczytu lub zapisu pamięci tych urządzeń trzeba korzystać z programatora.

UWAGA: adapter Microchip PIC, przejściówka EEPROM, kabel z 8 odsłonięte przewody i kabel do adapterów są wliczone w podstawowy zestaw TMPro2.

UWAGA: Adapter Motorola HC805P18 nie jest wliczone w podstawowy zestaw TMPro2. Można go kupić wraz z zestawu podstawowego lub w późniejszym czasie.

Po wszystkie połączenia są wykonane , trzeba nacisnąć na przycisk Select i odczytu pamięci urządzenia, wybierz odpowiednie urządzenie pamięci i naciśnij przycisk OK, aby przetworzyć z czytania. Po czytania odbywa się, jeśli chcesz zapisać plik można odczytać za archiwum.

W przypadku, gdy do odczytu i zapisu pamięci urządzenia użyć innych programista, następnie po urządzenie pamięci są odczytywane i plik jest zapisywany przez programistę trzeba otworzyć ten plik w TMPro2 klikając na przycisk Otwórz plik.

 

Pomoc TMPro2 Tech: http://www.obdexpress.co.uk/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii car key programmer i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *