Jak Flash / programu BMW F30 z ISTA + ICOM A2

To jak to zrobić miga lub programowanie na BMW F30 wykorzystaniem ISTA ( ISTA-D v4.3.21 ISTA-P v3.60.2 ) PsdZData Full, przy użyciu emulatora china clone ICOM A2

 

Proszę bardzo…

 

Środowisko / Konfiguracja

Mam skonfigurować ISTAD i ISTAP ciągu Oracle VirtualBox maszynie wirtualnej.

Windows 7 Enterprise x64 z SP1 
ISTAD v4.3.21 
ISTAP v3.60.2 
PsdZData v60.1 Full 
Clone BMW ICOM A2

Korzystanie z moja dziewczyna jest pożyczone F25 X3 28i jako źródło zasilania w celu utrzymania napięcia pomiędzy 14,0 i 14,9. To wydawało się wystarczające do utrzymania napięcia i tymczasową alternatywę dla zakupu zasilacza Schumacher INC-700A / ładowarkę.

BMW ICOM A2 klon … 
http://www.obdexpress.co.uk/wholesale/bmw-icom-a2-bc-diagnostic-software-programming-tool.html

ISTAD v4.3.21

Moje zrozumienie, że ISTAD v4.xx miał być w stanie zrobić programowanie flash, a ostatecznie zastąpić ISTAP. Nie udało się uzyskać tej pracy z mojej konfiguracji po tygodniach prób. Nie wiem, czy ktoś ma zdobyć tę funkcjonalność do pracy. W przeciwnym razie, ISTAD był wspaniały pod względem służąc jako diagnostycznego oprogramowania i usług fabryka podręcznik.

VCI configs …

Wydawałoby się, aby obliczyć środki grzywny, która jest kolejnym sposobem na powiedzenie określić, które muszą być powleczone moduły. Jednak naciśnięcie „wykonania warunków planu” spowoduje żadnego działania.

ISTA P v3.60.2 
http://www.obdexpress.co.uk/wholesale/bmw-icom-software-hdd-ista-d-ista-p.html
końcu postanowiliśmy dać ISTAP spróbować. Wiem, programowanie flash może być wykonane poprzez Esys po rozmowie z numerycznych bardziej doświadczonych użytkowników forum, ale wolę fabrykę wszystko w jedno rozwiązanie dla prostaków jak ja. Na szczęście ISTAP pracował przy ISTAD nie.

ISTAP odczytu danych pojazdu po rozpoczęciu nowej sesji …

ISTAP przygotowanie pojazdu do programowania …

ISTAP programowania pojazd w toku. Widać pasku stanu poniżej nazwami modułów.

Co wyświetlacz mówi kiedy w pierwszych kilku minutach programowania …

Zrobiłem zobaczyć „usterki alarmowego” ostrzeżenie po tym ponownym uruchomieniu samochodu po zakończeniu lampy błyskowej. To odszedł po przejechaniu kawałka.

Kilka uwag:
– Całkowity czas na wszystko była około 57 minut 
– ISTAP miga firmware na moduły, a następnie zakodować je. Proces kodowania odbywa się automatycznie i jest dość krótka. Jednak tam będzie kilka okien dialogowych, które pojawiają się, aby ostrzec lub instrukcja do robienia pewnych rzeczy, takich jak skalibrować kąt kierownicy, zamknij wszystkie drzwi, itd. Zobaczysz zestawu wskaźników, system klimatyzacji, okna dachowe / aktywować i dezaktywować. Nie martw się. Twój samochód nie jest opętany, to tylko ISTAP robi wszystko, aby ponownie zainicjować swój pojazd. 
– Stracisz swoją poprzednią kodowania. Na przykład, miałem VO kodowane Bluetooth Audio / Media, ciśnienie w oponach i wyświetla temperaturę i 6 miga zamiast domyślnego 3 miga za kierunkowskazami. Trzeba będzie ponownie kod wszystko.

PsdZData Pełna
Więc jeden poważny problem, że przewidział, że ISTAD, ISTAP i ESYS wszyscy mają różne miejsca, które chcą uzyskać dostęp PsdZData Full. Nie chcesz mieć 3 oddzielne miejsca do przechowywania wszystkich tych danych, ponieważ byłoby to zużywają śmieszną ilość miejsca. PsdZData Pełna wynosi około ~ 70 GB. Rozwiązaniem jest zdecydować, gdzie chcesz zachować rzeczywistą fizyczną PsdZData pełny i utworzyć dowiązania symboliczne dla dwóch innych aplikacji do wykorzystania.

Kod:

mklink / J „C: \ Rheingold \ PSdZ \ Dane \ psdzdata” „C: \ Dane ISTA-P \ BMW \ Services \ \ ecudata \ psdzdata”

Gdzie ISTAD myśli psdzdata jest.

Gdzie psdzdata jest naprawdę.

Zdobyłem większość mojego fabrycznego oprogramowania BMW z forów CarTechnology. WIELKIE DZIĘKI!

 

Ostatnim, należy dołączyć raport z badań w zasadzie opisuje, które kontrolują moduły zostały zaktualizowane. To miłe, ponieważ zapewnia „diff” pomiędzy początkiem i końcem.

Popatrz tutaj:

F30 Raport końcowy: Wykonane z ISTA-P 3.60.2.001

F30-report-1

F30-report-3F30-report-7F30-report-8F30-report-9F30-report-13F30-report-14

 

Zgłoś PDF do pobrania:

http://www.obdexpress.co.uk/upload/pro/bmw-f30-final-report-done-with-ista-p3.60.2.001-obdexpress.co.uk.pdf

Ten wpis został opublikowany w kategorii Car diagnostic tool i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *